A D-vitamint ma már egyre inkább hormonként emlegetik, nem annyira vitaminként. Dr. Czeizel Endre, orvos, genetikus szerint ez a megnevezés helyes, hiszen a vitamin az, amit az emberi szervezet nem tud produkálni, de az alapvető életfolyamatokhoz elengedhetetlen a megléte. A D-vitamin az UV-sugárzás hatására keletkezik a bőrben, így valóban hormonként kell kezelni. A napozással kapcsolatban az orvos felhívta a figyelmet az "aranyközépút" megtalálására, hiszen a túlzott óvatosság miatt az emberek többségének délutánra D-vitamin hiány alakul ki a szervezetében, így a megfelelő napozás elengedhetetlen az egészséges életmódhoz.
A Napi tanács rovatban Dr. Krivácsy Péter, az Országos Mentőszolgálat vezető gyermekgyógyásza arról beszélt, hogy a gyermekek sérüléseit hogyan kell otthon megfelelően ellátni.
Nézd meg a Babapercek videóját!
A Babapercek hétköznaponként jelentkező műsor, mely hasznos tanácsokkal, praktikákkal, ötletekkel segíti a kismamák és édesanyák mindennapi életét csemetéjükkel. Műsorvezető: Szekeres Nóra
Korhatár: 12 év
2014. július 3. 11:23