D. Tóth Kriszta pedagógus családba született és örök kedvence nagymamája tejbe darája volt. Tizenöt évesen újságíró tanfolyamra nyert ösztöndíjat Amerikába. Kislányát, Lolát nem rejtegeti.Egyszerűen csak nem akarták kitenni megkérdezése nélkül a képét is a történetek mellé.
Továbbá a Babavilágban:
Az allergia évről évre egyre több embert érint. A stressz és a szennyezett levegő a kiváltó tényezők között szerepel, de emellett a betegségre való hajlam tovább örökíthető. Illetve kutatások rávilágítottak, a császármetszéssel világra hozott gyermekek között gyakrabban előfordul. A helyzetet csak rontja, ha az újszülöttnél az előtejes szoptatás elmarad. Ilyenkor ugyanis a jó baktériumuk nem kerülnek be a bélrendszerbe. Az étel és bőrallergia a legjellemzőbb. Magyarországon a tehéntej, a tojás, a szója, a mogyoró és a tengeri halak a leggyakoribb allergének.
Az ünnepi asztalon is megállja a helyét az az alátét, amit Szekeres Nóra egy kis segítséggel kavicsokból készített.
A 30. héten a magzat már kevésbé ráncos, hiszen a bőr alatt egyre több zsír halmozódik fel, ami a későbbiekben szerepet játszik a testhőmérséklet fenntartásában és az energiaraktározásban. Ebben az időszakban is kiemelten fontos a vaspótlás, amit olyan táplálékokkal vihetünk be, amelyek gazdagon tartalmaznak petrezselymet, rozmaringot, sárgabarackot, aszalt gyümölcsöket és olajos magvakat.
Antal Emese, dietetikus hozzátápláló anyukaként élesben is kamatoztathatta tudását. Először tankönyv szerint próbálta őket etetni és azt hitte, dietetikusként megbukott, de rájött, gyermekeitől tanult igazán sokat.
Korhatár: 12 év
2013. szeptember 7. 14:38