május 4.
Mónika, Flórián

TV2 Play MŰSORÚJSÁG SZÓRAKOZÁS INFÓPULT KARRIER TV2 AKADÉMIA ÉRTÉKESÍTÉS JELENTKEZZ! RÓLUNK ABOUT US ÜBER UNS
TÖBB MINT TESTŐR
A visszér kialakulása és kezelése modern eszközökkel
A visszér problémák hazánkban is népbetegséggé váltak, hiszen az emberek több mint 30%-ka szenved valamilyen visszér megbetegedésben.

Főként a nőknél jellemző, aminek zömében hormonális okai lehetnek. A kororral is nő az esélye a visszér problémák kialakulásának, főként 50-60 év közötti korosztály veszélyeztetett. A visszér problémák kialakulásának többféle oka lehet: a genetika, a mozgásszegény életmód és a túlsúly.
Mi is a visszér?
A visszér a végtagban odaszállított vért visszaszállítja a szív felé. Ha az ér megbetegszik, akkor visszér tágulatról illetve visszér betegségről beszélhetünk. A visszér betegség nagy fájdalommal, lábdagadással jár együtt, és szépnek sem igazán mondható. Az apró értágulatok kezelhetőek ambulánsan, injekciós terápiával, rádiófrekvenciával illetve lézerrel. A nagyobb értágulatok eltávolítására ma már jó néhány modern műtéti eljárás létezik.
Ultrahangos kezelés
Az ultrahang képen jól láttatjuk az értágulatokat és, hogy meddig van a probléma a lábunkon. Normálisan 2, 3 mm átmérőjű az ér. Nem érdemes addig várni a vizsgálattal, amíg ujjnyi vastagságúak nem lesznek az erek, és a bokánál elszíneződés jelenik meg, de súlyos esetben lábszárfekély is kialakulhat. Az ultrahang vizsgálat ma már elengedhetetlen része a diagnosztikának, és a modern műtéteknek is.
Rádiófrekvenciás kezelés
A rádiófrekvenciás kezelést a kisebb méretű erek, seprűvénák eltűntetésére használják, szépészeti beavatkozásként. Kis tűvel végzik, a tű vége rádiós frekvenciás energiát bocsát ki, ami megsüti az apró ereket, seprűvénákat. A kezelés után az esetek 80-85%-kában nem alakul ki újra a visszér. A kezelés előtt minden esetben elvégezik az ultrahangos vizsgálatot, hogy kiderítsék, nincs-e nagyobb visszértörzs betegség a háttérben.  

Nézd meg a Több mint TestŐr videóját!

Vámos Erika gerincprobléma miatt, kilenc hónap kényszerpihenő után tért vissza a TV2 képernyőjére. Hosszú hónapokig tartott, míg kiderült, mi okozza a fájdalmát. Orvosról-orvosra járt, míg diagnosztizálták: csigolyagyulladása van. Ez a tortúra hívta életre a Több mint TestŐrt, amely segít eligazodni az egészségmegőrző, megelőző és gyógyító módszerek útvesztőjében.

Korhatár: 12 év

2015. január 25. 9:39




KÖZÖSSÉG