szeptember 29.
Mihály

TV2 Play MŰSORÚJSÁG SZÓRAKOZÁS INFÓPULT KARRIER TV2 AKADÉMIA ÉRTÉKESÍTÉS JELENTKEZZ! RÓLUNK ABOUT US ÜBER UNS
RECEPTEK
Bárdosi Sándor menüje

Chanko Nabe

A chankonabe a szumó birkózok legfőbb étele. Kalóriadús fehérje forrás. Ebbe is mehet ugyanúgy minden, tengeri étel, tofuféle, húsféle. A csirkehúsgombóc igen jellemző összetevője. A szumó versenyek alatt állítólag kizárólag csirkéből készítik, mivel az a legjobb, ha egy birkózó két lábon áll, mint egy szárnyas, és nem négy lábon (térdelve), mint a marha, vagy láb nélkül, mint a hal.

Hozzávalók:
- 1200 ml víz
- 4 ek csirkecsontleves alap
- 4 ek szaké
- 4 ek szójaszósz
- 4 ek mirin
- 1 kk só
- 2 kk cukor
- 200 g vékonyra szeletelt sertéshús (zsírban gazdagabb része: szalonna)

Csirkegombóc

Hozzávalók:
- 200 g darált csirkecomb
- tubusos gyömbér
- csipet só és bors
- 2 kk csirkecsontleves alap
- 4 kk burgonyakeményítő
- 2 kk szójaszósz
- 2 kk szaké
- 2kk miso
- 1 db aburaage (vékony olajban sült tofu)
Elkészítés:
Felvágjuk a sertéshúst és az aburaaget vékony csíkokra. Feltesszük az egészet egy lábasba forrni. A csirkegombóc összetevőit jól összedolgozzuk egy edényben, majd kanállal és kézzel gombócokat készítünk belőlük. Majd ezek is mehetnek a nagy lábasba. Zöldségeket, és tetszés szerinti további hozzávalókat teszünk a nabénkba. Zöldségként a káposzta és a komatsuna kel ajánlott.

Miso leves

Hozzávalók:
- 6 db shiitake gomba vékonyan felszeletelve
- 4 db újhagyma ferdén felkarikázva
- 0.5 kiskanál friss gyömbér finomra reszelve
- 10 dkg vízitormahajtás
- 2 kiskanál kristálycukor
- 1 csomag szárított kombu (tengeri moszat)
- 1 evőkanál szaké kínai rizsbor vagy száraz sherry
- 2 evőkanál misokrém
- 10 dkg tofu kockára vágva

Elkészítés:
A kombut lábasba tesszük, és 1 liter vízzel felöntjük. Lassan felforraljuk, majd levesszük a lábast a tűzhelyről, és lefedjük. 5 percre félretesszük, majd szűrőkanállal kivesszük a levesből a moszatot, és kidobjuk. A cukrot a szakéval, a rizsborral vagy a sherryvel, és a gyömbérrel együtt a levesbe tesszük. Felforraljuk a levest, azután mérsékeljük a hőfokot. A misokrémet a leveshez adva addig keverjük, amíg teljesen fel nem oldódik. Beletesszük az újhagymát, a gombát, a tofut és a vízitormát. Óvatosan kevergetve 2 percig főzzük, ügyelve rá, nehogy felforrjon. A levest kis tálkákba merjük, és azonnal tálaljuk.

Mochi

Hozzávalók:
- 1 bögre rizsliszt
- csapott teáskanál só
- 1 teáskanál keményítő (kukorica- vagy étkezési keményítő)
- 1 bögre víz
- 3-4 evőkanál cukor
- vörösbabkrém (a thai receptben pudingot használnak, vagy lehet mogyorókrémet is)

Elkészítés:
Hőálló edénybe beleszórjuk a lisztet, a cukrot, a sót és keménytőt is. A víz fokozatos hozzáadásával csomómentesre keverjük. Fóliával fedjük be az edényt és kb. 3 percre, magas fokozaton tegyük mikróba. Ha kivettük, kocsonyás állapotú masszát fogunk kapni, amit lisztezett nyújtódeszkán henger alakúra gyúrunk, majd 8 egyenlő darabra vágjuk. Egy kis darabot laposra nyújtunk (ne legyen túl vékony!), rátesszük a gombócformára alakított babkrémet, és rálapogatjuk a tésztát, így egy nagyobb gombócot kapunk. A gombócokat enyhén nedves kézzel formázzuk meg, hogy szépen összetapadjanak! De ügyeljünk, hogy ne legyen túl vizes a kezünk, mert akkor az összes ragacsos lesz.

Ha pudingot használunk tölteléknek:
Miután megfőztük a pudingot, hagyjuk kihűlni, majd egy kicsit tegyük fagyasztóba, de csak annyi ideig hogy formázható maradjon. A kilapított gombócok közepébe 1 teáskanál pudingot tegyünk és lapogassuk rá a tésztát. Fogyasztás előtt mikrózzuk meg egy kicsit a gombócokat, hogy a puding a közepükben kicsit megolvadjon.
 

2013. május 9. 17:18




KÖZÖSSÉG